Obavijest o provođenju 2. akcije obvezatne adulticidne dezinsekcije na području Općine Preko u 2020.godini

Obavijest o provođenju 2. akcije obvezatne adulticidne dezinsekcije na području Općine Preko u 2020.godini

Obavještavamo vas da će se u noći 29.07.2020/30 .07.2020 radi izrazito povoljnih uvjeta za razmnožavanje letećih insekata u ovo doba godine na području Općine Preko provoditi preventivne mjere ADULTICIDNE DEZINSEKCIJE ( suzbijanje letećih insekata ).
Mjere adulticidne dezinsekcije će se provoditi prizemnom ULV metodom hladnog zamagljivanja sa vozila koje se sporo kreće i ima rotacijsko svjetlo.

Kako bi se zadane mjere provele uspješno potrebna je suradnja svih mještana Općine Preko.
Mještani bi se trebali pridržavati sljedećih uputa:
– Odstraniti svu stajaću vodu iz svojih dvorišta
– Treba obavijestiti pčelare o provođenju adulticidne dezinsekcije (bilo bi poželjno da pčelari drže svoje pčele zatvorene u košnicama)
– U terminu adulticidne dezinsekcije savjetuje se pojačan oprez u prometu

Za provedbu radova koristiti će se isključivo pripravci proizvođača koji su registrirani za ovu namjenu te posjeduju rješenja Ministarstva zdravstva i ostale potrebne dozvole za primjenu u Republici Hrvatskoj. Svi pripravci će se primjenjivati sukladno uputama proizvođača, pravilnima struke te prema preporukama Programa mjera obvezatne preventivne dezinfekcije, dezinsekcije, i deratizacije za područje Općine Preko u 2020. godini. U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta radovi se odgađaju za slijedeći povoljniji termin.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta akcija se prebacuje za sljedeći povoljan termin.

Pecto d.o.o.

 

Predmet- obavijest o adulticidnoj Općina Preko 2020 2.akcija

Obavijest o 2.adulticidnoj dezinsekciji 2020 Općina Preko

Skip to content