U općini Preko potpisano 15 ugovora o porodiljnim naknadama za novorođenu djecu

U općini Preko potpisano 15 ugovora o porodiljnim naknadama za novorođenu djecu

Preko; U Domu na žalu u utorak su potpisani ugovori o isplati porodiljnih naknada za 15-etero  novorođenih beba u 2020. u  Općini  Preko. Vrijednost potpisanih ugovora za porodiljne naknade isplatiti će se iz proračuna Općine Preko i iznosi 225.000 kuna.

-U tri godine mandata i saziva ovog Općinskog vijeća, za porodiljne naknade iz općinskog je proračuna isplaćeno više od milijun kuna. Nadam se,  i volio bih da i dalje nastavimo takvim ritmom, da imamo štoviše novorođenih beba i mladih obitelji koje ostaju na otoku jer to je jedini jamac svijetle budućnosti. Iako smo zbog korona krize uveli mnoge restrikcije, porodiljne naknade ostale su prioritet, kao i izdvajanja za studentske stipendije i opće socijalnu politiku, kazao je prije potpisivanja ugovora s roditeljima općinski načelnik Jure Brižić. Za porodiljne naknade za 24 novorođene bebe u 2019. godini Općina Preko je iz proračuna isplatila 330.000 kuna.

U Preku je u 2020 godini godini rođeno petero djece, u Lukoranu četvero, u Ugljanu troje, u Sutomišćici dvoje i u Poljani jedno dijete.Za prvo dijete po 7.500 kuna isplaćene su četiri naknade, odnosno 30.000 kuna, devet naknada od po 15.000 kuna , odnosno 135.000 kuna isplaćeno je za drugo dijete, a za treće dijete 30.000 kuna isplaćene su dvije naknade ili 60.000 kuna.

 

Skip to content