Na otoku Ugljanu zabilježen veći broj dolazaka i noćenja turista

Na otoku Ugljanu zabilježen veći broj dolazaka i noćenja turista

Prema podatcima iz Glavnog ureda Hrvatske turističke zajednice prema eVistora, na većim hrvatskim otocima tijekom lipnja zabilježen je viši broj dolazaka turista, nego li u istom razdoblju protekle godine. Povećanje broja turističkih dolazaka sukladno je povećanju broja turističkih kreveta u odnosu na proteklu turističku sezonu.

Hina je izvijestila da turističkih noćenja u odnosu na prošli lipanj manje zabilježeno na otoku Brač,  ali uz blagi porast dolazaka turista, a takve rezultate za prvih šest mjeseci (manje noćenja uz blagi porast dolazaka) imali su još Krk i Pag. Na Visu je pak zabilježeno manje noćenja, kao i dolazaka turista.

Poraste dolazaka i noćenja u prvoj polovici godine zabilježili su Ugljan, Dugi Otok, Hvar, Korčula, Lastovo, Rab, Šolta  dok su minuse u dolasku i noćenju ostvarili Cres, Lošinj i Vis. Po podacima iz eVistora, za otoke je, kao i za cijeli turizam, ovogodišnji lipanj bio boji od lanjskoga, a donio je i povećanje broja turističkih kreveta.

 

Skip to content