U Općini Preko obilježen Dan državnosti Republike Hrvatske

U Općini Preko obilježen Dan državnosti Republike Hrvatske

U povodu Dana državnosti Republike Hrvatske, načelnik Općine Preko Jure Brižić sa suradnicima i predsjednicom Općinskog vijeća Ingrid Melada položio je vijence i upalio svijeće na spomen obilježje Ivu Mašini u Preku, te na spomen obilježje „Križ“  na brdu sv. Mihovil u spomen na sve pale hrvatske branitelje u Domovinskom ratu.

Polaganju vijenaca na spomen obilježje Ivu Mašini pred rodnom kućom na Mulu, nazočili su sestra Vera i nevjesta Zdenka Mašina, te mještani Preka.Ivo Mašina, hrvatski domoljub sanjao je slobodu Republike Hrvatske, ubijen  20. studenoga 1961. godine u zatvoru Stara gradiška., u dobi od 35 godina.

Dan državnosti obilježava se u spomen na 25. lipnja 1991..kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske, čime je pokrenut postupak razdruživanja od ostalih jugoslavenskih republika.

Skip to content