OBAVIJEST O NAPLATI PARKIRANJA NA PODRUČJU OPĆINE PREKO

OBAVIJEST O NAPLATI PARKIRANJA NA PODRUČJU OPĆINE PREKO

OBAVIJEST O NAPLATI PARKIRANJA NA JAVNIM PARKIRALIŠTIMA NA PODRUČJU OPĆINE PREKO RAZDOBLJE NAPLATE: 01.07.2019. – 31.08.2019. g.

Javna parkirališta podijeljena su u dvije zone:

ZONA 1:

 • u naselju PREKO:
  • Ulica Na Mulu (parkiralište nasuprot trgovine Konzum)
 • u naselju UGLJAN:
  • Ulica Šimuna Kožičića Benje (parkirna mjesta od trgovine Sonik do Turističke zajednice mjesta Ugljan)

 ZONA 2:

 • u naselju PREKO:
  • Ulica Artić (parkirna mjesta od OTP banke do agencije Natura Adriatica)
 • u naselju UGLJAN:
  • Ulica Šimuna Kožičića Benje (veliko parkiralište nasuprot Pošte)
  • Ribarska Obala (parkirna mjesta u uvali Muline)

Osobe koje imaju prebivalište na području općine Preko i vlasnici su vozila registriranog na području općine Preko ostvaruju pravo na povlaštenu parkirnu kartu (vinjetu) za ZONU 2 u iznosu od 100,00 kn za cijelo naplatno razdoblje (01.07.2019. – 31.08.2019. g.)

 Osobe koje nemaju prebivalište na području općine Preko i vlasnici su vozila registriranog izvan područja općine Preko, a zaposleni su na području općine Preko, ostvaruju pravo na povlaštenu parkirnu kartu (vinjetu) za ZONU 2 u iznosu od 100,00 kn za cijelo naplatno razdoblje (01.07.2019. – 31.08.2019. g.)

Umirovljenici koji imaju registrirano vozilo na području općine Preko ostvaruju pravo na povlaštenu parkirnu kartu (vinjetu) u ZONI 2 bez naplate (uz ispunjen zahtjev i preuzimanje besplatne vinjete).

Zahtjev za povlaštenu parkirnu kartu (vinjetu) preuzima se na blagajni komunalne tvrtke na adresi Trg hrvatske nezavisnosti 2, 23273 Preko, od ponedjeljka do petka u vremenu od 7-15 sati ili na internet stranici Općine Preko (www.opcina-preko.hr).

Ispunjeni Zahtjev dostavlja se na blagajnu komunalne tvrtke na adresi Trg hrvatske nezavisnosti 2, 23273 Preko.

Uz ispunjeni Zahtjev potrebno je dostaviti:

 1. Kopiju osobne iskaznice (samo za fizičke osobe)
 2. Kopiju izvatka iz sudskog registra (samo za pravne osobe)
 3. Kopiju prometne dozvole
 4. Potvrdu poslodavca o mjestu rada (samo za osobe koje nemaju prebivalište na području općine Preko i vlasnici su vozila registriranog izvan područja općine Preko, a zaposleni su na području općine Preko)
 5. Potvrdu o uplati po priloženoj uplatnici (osim umirovljenika)*
 6. Potvrdu o zadnjoj primljenoj mirovini (samo za umirovljenike)

 

*Podaci za uplatu:

Primatelj: Obala i parkovi d.o.o.

IBAN: HR6123400091110332038 PBZ D.D.

Model: HR00

Poziv na broj: OIB vlasnika vozila

Opis plaćanja: Registracijska oznaka vozila

 

Vlasnici vozila dužni su vinjetu zalijepiti na vidljivo mjesto unutarnjeg vjetrobranskog stakla vozila.

Vinjeta koja nije zalijepljena na vjetrobransko staklo smatrat će se nevažećom.

 

Preuzmite dokumente:

OBAVIJEST (pdf)

ZAHTJEV (pdf)

ZAHTJEV (docx)

 

Skip to content