Liburnija obnavlja vozni park za otok Ugljan

Javno poduzeće „Liburnija“ d.d. Zadar izradila je projekt nabave za 25 autobusa, a prema normi EURO VO s niskom emisijom CO2  i prilagođeni prijevozu osoba s invaliditetom. Prema izjavi direktora Edvina Šimunova projekt koji je vrijedan  44,9 milijuna kuna, od čega  30,6 milijuna kuna su bespovratna sredstva EU , a  5,4 milijuna kuna podmiriti će  državni proračun.

Prilikom javne konferencije predstavljanja značajnog projekta nabave novih autobusa župan Božidar Longin izjavio je da će se time  značajno podići kvalitetu javnog prijevoza na gradskim i prigradskim autobusnim linijama, jer Županiji je primarno osigurati održivi i ravnomjerni razvoj cijele naše Zadarske županije.

Među novim vozilima koji bi trebali stići najkasnije do rujna, bit će i jedno za naš otok, potvrdio nam je Jure Brižić, načelnik Općine Preko, koja je, uz ostale otočne općine, supotpisnik ugovora o nabavi novih autobusa.

Skip to content