Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

PREKO : Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja svečano je obilježen  u Općini Preko, polaganjem vijenaca na spomenik hrvatskom mučeniku Ivi Mašini u središtu Preka i na spomen obilježje „Križ“ za sve pale hrvatske branitelje u Domovinskom ratu podno brda sv. Mihovil. Vijence su položili Predsjednica Općinskog vijeća Ingrid Melada i Općinski načelnik općine Preko Jure Brižić.

Veliki broj mještana nazočio je svečanoj svetoj misi u župnoj crkvi Gospe o Ružarija u Preku koju je prevodio Don Boris Pedić, a završila je polaganjem vijenaca na spomenik Ivi Mašini.  Obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti Vojno redarstvene  akcije „Oluja“ koja se odvijala od 04. do 07. kolovoza 1995. Godina, a tijekom koje je Hrvatske vojska i policija oslobodila velik dio dotada okupiranog područja Republike Hrvatske.

 

Skip to content