Majčin dan

Majčin dan

PREKO – Udruga žena „Luzor“ iz Preka i KUD Preko u nedjelju 13. svibnja na Majčin dan u Dom na žalu u Preku, organiziraju umjetnički program posvećen majkama.

U Programu će sudjelovati djeca iz Dječjeg vrtića „Lastavica“ koji će izvesti Recital o majci“ autorice Marije Rušev ,  te pjesnika Veronike Vere Marcelić, Tina Kolumbića, Mercedes-Cede Barić, Rosande Ivin-Smud. Stihove Sonje Kačan recitirati će Dora Jerolimov, dok će stihove Senka Sorića govoriti Martina Pedišić. U programu će nastupiti će Roko Pažanin, Lisa Gregov, Enola Brižić, Anastazija Kurtin, i Matija Pažanin, najavila je događaj ravnateljica POU „Dom na žalu“ Marina Marcelić.

O majci pisali su i velikani hrvatskog pjesništva Dragutin Tadijanović, Antun Gustav Matoš i Vinko Nikolić čije će se pjesme čitati na večeri posvećenoj majkama. Dok će Udruga žena „Luzor“ izvesti pjesme prof. Ive Nižića i Mercedes Cede Barić” O Marijo, majko!”

Skip to content