Energetska obnova zgrade Općine Preko

Energetska obnova zgrade Općine Preko

Projekt energetske obnove općinske zgrade prijavili smo na Javni poziv Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja “Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora”, na temelju čega nam je odobreno oko 40 posto bespovratnog potrebnog novca. Planiramo projekt prijaviti i na Javni poziv za dodjelu sredstava Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, a čije se raspisivanje očekuje početkom lipnja. čime bismo osigurali dodatnih 40 posto potrebnih sredstava.

Preostali iznos sredstava  osigurati će se u proračunu Općine Preko, izjavio je nakon potpisivanja ugovora načelnik Općine Preko Jure Brižić. Vrijednost radova, koji će obuhvatiti energetsku obnovu fasade, rekonstrukciju krova i postavljanje novog sustava grijanja i hlađenja, iznosi 1,327.771,44 kuna. Radove za energetsku obnove zgrade izvesti tvrtka Jukić -DAM iz Otoka. Energetskom obnovom općinske zgrade ostvarit će se ušteda energije za oko 50 posto, te smanjiti štetnost utjecaja na okoliš. Prema potpisanom ugovoru radovi bi početi u ponedjeljak, 27. svibnja i trajati između 30 i 45 dana.

 

 

Skip to content