CityBus Zadar – Smart rješenje za javni gradski prijevoz

Od danas je dostupna nova nadogradnja besplatne mobilne aplikacije CityBus Zadar. Jedinstvena aplikacija za javni gradski prijevoz dostupna je za Android i iOS operacijski sustav te do sada broji preko 2.000 preuzimanja putem Google Play trgovine ili App Store-a. Aplikacija od sada nudi i pregled nextbike lokacija za iznajmljivanje bicikala uz mogućnost navigacije. Ovo je jedan od važnijih koraka prema izgradnji jedinstvene mobilne aplikacije za intermodalni prijevoz na području grada Zadra i Zadarske županije.

Cijeli projekt podržan je od strane Grada Zadra kroz gradsku tvrtku Inovativni Zadar, a cilj je lakše korištenje javnog prijevoza za građane i turiste. Sljedećeg mjeseca biti će dostupna nova nadogradnja koja će uključivati prikaz lokacija gradskih autobusa u realnom vremenu unutar mobilne aplikacije. Uz tu funkcionalnost, nova verzija će donijeti još neke koje će uvelike olakšati i približiti korištenje gradskog prijevoza građanima grada Zadra i njihovim gostima. Novi partneri projekta su OTP banka i Nextbike sustav javnih bicikala. Mobilna aplikacija je u potpunosti besplatna.

CityBus Zadar

Skip to content