Božićni Kup otoka: Ugljan pobjednik 14. izdanja

Božićni Kup otoka: Ugljan pobjednik 14. izdanja

PREKO – Malonogometaši Ugljana pobjednici su 14. izdanja Kupa otoka, tradicionalnog božićnog malonogometnog turnira u organizaciji NŠK Sv. Mihovil. U dramatičnom finalu, svladali su kualjske Kamikaze tek nakon izvođenja šesteraca i prvi put osvojili turnir u Preku.

Za Ugljan su u raspucavanju zabili Jurica Kresović i Domagoj Kombura, dok je udarac Lovre Kresovića obranio vratar Kamikaza Roko Gobin. Kod Kamikaza Marki Gobin je pogodio prečku, dok je Kombura bravurozno obranio udarac Tonija Kolege, juniora zagrebačke Lokomotive poniklog u Sv. Mihovilu.

Najboljim igračem turnira proglašen je Lovre Kresović iz pobjedničke momčadi, najboli strijelac je Filip Tudor (Cima) s deset pogodaka, dok je najbolji vratar Roko Gobin (Kamikaze). Nagrade najboljima uručio je Karlo Novoselić, načelnik općine Preko, generalnog pokrovitelja turnira.

Polufinale: Kamikaze – Banj 5-1 , Ugljan – Cima 3-2; Utakmica za treće mjesto: Banj – Cima 2-3,

Finale: Kamikaze Ugljan 2-4 (2-2) (1:0 J. Zelenčić ‘6, 1:1 Bjelčić ’13, 1:2 J. Kresović ’17, 2:2 J. Kolega ’21)

Skip to content