OŠ Valentina Klarina bogatija za 34 učenika

OŠ Valentina Klarina bogatija za 34 učenika

PREKO – Otok Ugljan dobio je 34 novih učenika! Toliko ih je od Kukljice do Ugljana upisano u prvi razred Osnovne škole Valentina Klarina, a da bi im taj dan prošao što bezbolnije i ostao u trajnom sjećanju, njihovi stariji kolege prije prvoga školskog sata priredili su im prigodne programe.

U matičnoj školi u Preku, nakon dobrodošlice ravnatelja Kristijana Smuda, pet djevojčica i sedmero dječaka dočekala je učiteljica Lidija Lončar, kojoj je to, prisjetila se, sedma generacija prvaša.

– Naravno da je svaka generacija drukčija, ovo su djeca 21. stoljeća i tako im treba pristupiti, komentirala je kratko učiteljica Lončar prije održavanja prvog školskog sata. Cijeli tjedan, dodala je, bit će lagan, upoznavat će se međusobno jer je djeci potrebna prilagodba.
Kao i njihovim roditeljima koji su ih dopratili u školu i zapisali sve upute i korisne informacije kako bi njihovi prvaši što lakše prebrodili ulazak u novo životno razdoblje.

Skip to content