„Druženje sa Senkom Sorićem“ u Kazalištu lutaka Zadar

„Druženje sa Senkom Sorićem“ u Kazalištu lutaka Zadar

Komemoracija „Druženje sa Senkom Sorićem“ održati će u Kazalištu lutaka Zadar s početkom u 18.00 sati. u organizaciji Općine Preko i KUD-a Preko.

Dugogodišnji suradnik Senka Sorića u javnom kulturnom radu prof. dr. Robert Bacalja sa Sveučilišta u Zadru govorit će o zajedničkim ostvarenim projektima, kao i  dr. sc. Jasenka Lulić-Štorić voditeljica Etnološkog odjela Narodnog muzeja iz Zadra. Općinski načelnik Jure Brižić  govorit će o svojoj dugogodišnjoj plodnoj suradnji sa Sorićem kao i Tomislav Košta slikar iz Preka. Dramski program prema pisanim kratkim pričama Senka Sorića režirala je postavila na scenu dramska umjetnica Milena Dundov, a izvoditi će ih Udruga žena „Luzor“ iz Preka te mladi Matia i Roko Pažanin.

Senko Sorić preminuo je u Zadru 23. studenoga 2017. u 74. godini života.

Bavio se fotografijom , istraživanjem kulturne i tradicijske baštine rodnog Preka i otoka Ugljana.

Fotografija preuzeta s portala „Naši školji“.

Skip to content