Na 31. Priješkoj legrici pečeni vol na ražnju i novigradske dagnje

Na 31. Priješkoj legrici pečeni vol na ražnju i novigradske dagnje

PREKO – Pred nama je 31. izdanje jedne od najpoznatijih ljetnih fešta na Jadranu – Priješke legrice.

Sredina kolovoza u Preku tradicionalno je rezervirana za Priješku legricu, koja će se ove godine održati u petak, 11. kolovoza.

Na Ljetnoj pozornici u središtu Preka u ranim večernjim satima nastupit će polaznici plesne radionice Just Dance, Udruge TIM te Mažoretkinje otoka Ugljana i Pašmana. Večernji program od 21 sat otvorit će zadarska grupa Forum, a nakon njih od 23 sata, goste će do ranih jutarnjih sati držati budnima splitski pjevač Jole i grupa Bolero.

Direktor TZO Preko Ante Brižić, koja je organizator Priješke legrice, kao posebnu atrakciju najavljuje pečenje vola na ražnju teškog oko 300 kg i kuhanje novigradskih dagnji u zdjeli promjera dva metra.

-Dođite i dobro se zabavite na ljetnoj pozornici u središtu Preka. Priješka legrica je fešta koja se ne propušta, poručuje Brižić.

Skip to content