Svečano obilježavanje Dana pobjede u Općini Preko

Svečano obilježavanje Dana pobjede u Općini Preko

PREKO – Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja na području Općine Preko obilježit će se prigodnim programom koji počinje u subotu, 5. kolovoza tradicionalnim plivačkim maratonom Preko – Zadar.

Nastavlja se svečanim misnim slavljem u parku Jardin u 9 sati (misa za Domovinu), odmah nakon starta maratona. Nakon mise program se nastavlja polaganjem vijenaca na spomenik hrvatskom mučeniku Ivu Mašini u Preku i pored križa na brdu sv. Mihovil, koji je postavljen u čast svima onima koji su dali svoje živote kroz povijest za slobodnu Hrvatsku.

– Kako bismo na što svečaniji način obilježili 22. obljetnicu vojno-redarstvene operacije Oluja i odali počast svima koji su dali svoj obol stvaranju hrvatske države, pozivamo mještane i ugostiteljske objekte da ponosno istaknu hrvatsku zastavu na pročelju svoje kuće ili objekta, poručio je načelnik općine Jure Brižić.

Skip to content