Prva ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi DDK Preko

Prva ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi DDK Preko

PREKO – Aktiv DDK Preko, u suradnji s Gradskom organizacijom Crvenoga križa Zadar i Odjelom za transfuziju Opće bolnice Zadar, u ponedjeljak, 20. ožujka organizira prvu ovogodišnju akciju dobrovoljnog darivanja krvi.

U prošloj godini Prečani su prikupili 84 doze krvi, a gospođa Anka Kuštera u ime Crvenoga križa Zadar, dobila je plaketu i zahvalu za 55 darivanja. Aktiv DDK Preko osnovan je 1991., ima 60-ak članova, a godišnje organiziraju najmanje tri akcije darivanja krvi. I ovoga puta pozivaju stanovnike s područja Općine Preko da se odazovu akciji i na taj način pomognu drugima u nevolji.

Akcija će se kao i svaki put održati u Pučkom otvorenom učilištu Dom na žalu, od 16 do 18 sati, a nakon darivanja svi su dobrodošli na obroku zahvalnosti u Taverni Joso u Preku.

Skip to content