Grgo Mujan iz Splita pobjednik maratona Preko – Zadar

Grgo Mujan iz Splita pobjednik maratona Preko – Zadar

REKO – Grgo Mujan iz Kluba daljinskog plivanja iz Splita, s rezultatom 55:46, pobjednik je 44. maratona Preko – Zadar.

Drugoplasirani je Danijel Lalić iz KDP Donat iz Zadra koji je u cilj stigao 25 sekundi nakon pobjednika, a istodobno su u cilj stigli Splićani Doris Peroš i Petar Matić (58:12). Peto mjesto osvojio je Luka Smrkinić iz PK Zadar koji je maraton isplivao za sat vremena i pet stotinki.

Na rekreativnom maratonu Preko – Zadar, koji se tradicionalno održava na Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, prijavilo se 110 plivača, 19 žena i 91 muškarac, 15 više nego prošle godine.

Najstariji maratonac, koji je plivao u kategoriji 70+, bio je Zadranin Nicolo Antonio Dellavia, dobro poznat publici koja prati ovaj popularan maraton jer je sudjelovao već nekoliko puta, a najmlađi, devetogodišnji blizanci Šimun i Josip Bepo Srzić iz Šibenika. Među prijavljenim plivačima bili su rekreativci i profesionalci iz gotovo cijele Hrvatske. Kategorije su apsolutna u muškoj i apsolutna ženskoj konkurenciji, a od ove godine uvedena je još jedna starosna kategorija za plivače starije od 70 godina.

Skip to content