Domoljubna koalicija osvojila najviše glasova u Općini Preko

Domoljubna koalicija osvojila najviše glasova u Općini Preko

PREKO – Na jučer održanim parlamentarnim izborima Domoljubna koalicija uvjerljivo je slavila u 9. izbornoj jedinici (49,56 %), u koju spadaju i zadarski otoci. Lista HDZ-a i koalicijskih partnera pobjedu je odnijela i u većini otočnih općina pa i u Općini Preko…

Domoljubna koalicija slavila je u općinama Preko, Kali, Pašman, Vir, Povljana, Kolan, Novalja i u gradu Pagu. Koalicija Hrvatska raste najviše glasova osvojila je u općinama Kukljica, Tkon i Sali. To su im ujedno, jedine općine u Zadarskoj županiji u kojima su dobili više mandata od svojih glavnih rivala.

Baš kao i na nacionalnoj razini treće mjesto je i u svim otočnim općinama osvojila lista MOST-a…

Po mjestima – Domoljubna koalicija je ostvarila pobjedu u Preku, Poljani, Sutomišćici, Lukoranu i Sestrunju, a najviše preferencijalnih glasova osvojio je Božidar Kalmeta, treći s liste Domoljubne koalicije.

Rezultati, Općina Preko: Domoljubna koalicija 38,46 % (858 glasova); Hrvatska raste 34,92 % (779 glasova); Most 14,70 % 337 glasova, Živi zid 3,81 % (85 glasova), U ime obitelji – Projekt Domovina 1,61 % (36 glasova)…

Skip to content