Priopćenje Stožera civilne zaštite Općine Preko –

Priopćenje Stožera civilne zaštite Općine Preko –

Na području Općine Preko jedna je osoba pozitivna na koronavirus.

Oboljeli se nedavno vratio s privatnog putovanja iz Turske te nakon dolaska nije imao značajnih socijalnih kontakata. Od pojave prvih simptoma, odnosno proteklih pet dana, nalazio se u samoizolaciji. Danas je stigao njegov nalaz kao pozitivan. Oboljeli trenutno ima lakše simptome i nalazi se u zadarskoj Općoj bolnici na liječenju. U narednom vremenu izvršit će se dezinfekcija kuće u kojoj stanuje oboljeli, a epidemiološka služba obavlja sve potrebne mjere i izvide.

Apeliramo da se ne širi panika, da ostanete pribrani i putem medija pratite sve upute i informacije.

Molimo sve da se i dalje pridržavaju svih protuepidemijskih mjera donosi nacionalni Stožer civilne zaštite, da se ponašaju odgovorno kako ne bismo imali povećani broj slučajeva.

Hvala svima koji se pridržavaju mjera samoizolacije, koji  preventivno  ostaju u svojim domovima te izlaze samo u slučaju nužnosti.

Skip to content