Glumačka regata

Glumačka regata

Preko:  Jedriličarska regata Preko – Sali, održava se pod sloganom „Preko – Sali do zvijezda“ i službenim nazivom Glumačka regata, u oraganizaciji Yacht klub Zagreb te suorganizatori Marina Preko  i JK Guc iz Sali, a TZO Preko i POU Dom na žalu sudionicima će pružati  logističku podršku.

– Regata se po prvi puta održava, a nadamo se da će postati i jedna lijepa tradicija, u vremenu  od 23. do 25. lipnja, s programom  jedrenja od Preka do Sali, sa startom iz Marine u Preku. Za sudjelovanje na regati dosad se prijavilo 30-ak glumaca iz zadarskih, splitskih i zagrebačkih kazališta i kazališnih trupa. Izdvojio bih imena poput svima znanih Gorana Navojca, Renea Medvešeka, Lucije Šerbedžija, Vedrana Mlikote, Renea Bitorajca, Branka Đurića Đure, Ornele Vištice, Gabrijele Meštrović Maštruko, Vjere Vidov… Mislim da nas čekaju tri dana dobre zabave u Preku, na moru i u Salima, koncerti, nastupi glumaca u kratkim programima, dobra hrana i, što je najvažnije, dobro jedrenje od Ugljana do Dugog otoka kroz Zadarski i Iški kanal, kaže Ivan Košta, direktor TZO Preko.

Skip to content