LAG natječaj 1.1.1 Potpora za razvoj malih poljoprivrednih gospodarstava

LAG „Mareta“ je 30. svibnja 2018. objavila Natječaj za provedbu tipa operacije 1.1.1. “Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava” u ukupnom iznosu od 165.000,00 eura gdje iznos potpore po projektu iznosi 15.000,00 EUR odnosno 111.292,50 HRK, s intenzitetom potpore 100% prihvatljivih troškova.

Prihvatljivi korisnici su mala poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava koja imaju sjedište/prebivalište na podučju LAG-a „Mareta“, što uključuje općine Kali, Kukljica, Preko i Privlaka te Grad Nin i slijedeća ruralna naselja Grada Zadra: Brgulje, Ist, Kožino, Mali Iž, Molat, Olib, Petrčane, Premuda, Rava, Silba, Veli Iž i Zapuntel.

Cilj Natječaja je razvoj malih poljoprivrednih gospodarstava radi povećanja poljoprivredne proizvodnje, te podizanja njihove konkurentnosti na tržištu poljoprivrednih proizvoda i efikasniju proizvodnju.

ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVA PROJEKTA: 13.06. – 13.07.2018. godine.

Natječaj je raspisan sukladno Lokalnoj razvojnoj strategiji LAG-a „Mareta“ 2014.-2020. te se financira iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj u sklopu provede podmjere 19.2 “Provedba operacija unutar CLLD strategije”.

Sve potrebne informacije i natječajna dokumentacija nalaze se ovdje.

U svrhu dodatnog informiranja i pružanja savjeta potencijalnim prijaviteljima na LAG natječaj 1.1.1 Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava Stručna služba LAG-a održati će terenske info dane prema slijedećem rasporedu:

Zadar – 05. lipanj, COIN centar, 9:30 – 13:30 (vidi obavijest ispod)
Nin – 07. lipanj, Višeslavov trg, info točka na Sjamu proizvođača Mareta, 15:00 – 19:00
Preko – 12. lipanj,  POU Dom na žalu

Upite u vezi LAG natječaja možete poslati na info@lagmareta.hr. Odgovori će biti objavljeni na web stranici LAG-a (www.lagmareta.hr).

Skip to content