Odluka o visini i broju bespovratnih financijskih pomoći studentima u studijskoj godini 2017./2018.

Odluka o visini i broju bespovratnih financijskih pomoći studentima u studijskoj godini 2017./2018.

Nakon objavljeni natječaj za odobravanje bespovratnih financijskih pomoći studentima koji imaju prebivalište na području općine Preko za studijsku godinu 2017/2018 godinu, u propisanom roku pristiglo je 52 prijave. Natječajem je bilo predviđeno da će ukupno dodijeliti 65 bespovratne stipendije studentima u iznosu od 300,00 kuna, neovisno o gradu u kojem se nalazi visoko učilište. Temeljem Pravilinka pravo na studentsku stipendiju ostvaruju studenti državljani RH s prebivalištem na području općine Preko najmanje pet godina prije raspisivanja natječaja, sa statusom redovni ili izvanredni i oni koji nemaju već odobrenu stipendiju ili kredit od nekog drugog subjekta.

Povjerenstvo za odobravanje kredita provjeravalo je kriterije u pristiglim prijavama utvrđenih natječajem kao što je opći uspjeh u završnom razredu srednješkolskog obrazovanja za studente prve godine, uspjeh na prethodnoj godini za upise na drugu i sljedeću godinu, socijalno materijalni status, osvojene nagrade, te sudjelovnje na smotrama i natjecanjima, a ih pretvaralo u bodove.  Nakon provedenog postupka, Općinski načelnik Općine Preko Jure Brižić odlučio je da se dodjeli 51 –ijedna bespovratna financijska pomoć studentima za ovu studijsku 2017/2018 godinu. Potpisivanje ugovora o dodjeli bespovratne financijske pomoći bit će u vijećnici Općine Preko 28. prosinca 2017. godine u 11.00 sati.

Pravo na bespovratnu financijsku pomoć ostvarili su sljedeći studenti Šime Olivari , Patricija Batistić Damjan Sorić, Berta Mičić, Dino Kačan, Donat Marcelić, Svijetlana Ribičić, Nina Klarin, Lorena Lončar, Rebeka Lončar,  Ema Mašina, Jelena Mikela, Lucija Strihić, Lara Ćuća, Nadja M. Fatović, Marija Klarin, Marieta Strihić, Toma Ribičić, Mateo Buble, Bernarda Klarin, Lončar Matija, Matacin Patricija, Rea Profaca,  Katarina Kombura, Stefani Štrmelj, Veronika Kolega, Emilija Višić, Ivica Grubač, Josipa Jerolimov, Lončar Mia, Katarino Mičić, Iva Sorić, Mihaela Lončar, Laura Longin, Petra Mičić, Martina Dorkin, Mateo Fatović , Petra Lučić, Ivona Maričić, Marko Miloš, Ivan Pavin, Mario Pavin, Melina Blasić, Ivan Matacin,  Nižić Magdalena, Josipa Špar, Dora Štrmelj, Roberto Gregov, Mare Vidaković, Kristijan Sorić, Adam Telac i Eufemija Telac.                                                

 

ODLUKA O VISINI I BROJU BESPOVRATNIH FINANCIJSKIH POMOĆI STUDENTIMA U STUDIJSKOJ GODINI 2017./2018.

POPIS STUDENATA 2017./2018.

Skip to content