Prosinac u Preku: Trodnevni sajam u Domu na žalu

Prosinac u Preku: Trodnevni sajam u Domu na žalu

PREKO – U sklopu adventskog programa “Prosinac u Preku“, u petak, 16. prosinca u 17 sati u POU Dom počinje trodnevni Božićni sajam.

Prigodnim programom otvorit će ga polaznici tečaja ritmike i plesa Uduge TIM, a malu izložbu pripremaju i djeca iz škole slikanja Mala sirena. U subotu, 17. prosinca sajam počinje u 16.30, a na programu će biti oslikavanje kuglica za jelke decoupage tehnikom, a potom i velikog platna – božićne jelke.

Sutradan, u nedjelju, program počinje već u 15 sati nagradnom igrom „Potraga za blagom“ i utrkom Djedova Božićnjaka od Mula do Doma na žalu. Slijedi ekipno natjecanje u pripremanju fritula ispred Doma na žalu, Božićni sajam uz pjesmu otočne ženske klape Kapric, degustaciju fritula, kobasica i kuhanog vina te dodjelu nagrada pobjednicima u pripremanju fritula i izbor „najbožićnijeg“ štanda na sajmu.

Skip to content