Raspisan natječaj za udruge na području Općine Preko

Autor:Mate Mavar

Raspisan natječaj za udruge na području Općine Preko

Tekst i uvjete natječaja pronađite u tekstu niže:

Temeljem članka 6. Uredbe o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge (“Narodne novine”, broj 26/15), Pravilnika o financiranju javnih potreba Općine Preko („Službeni glasnik Općine Preko“ broj 5/16), Općinski načelnik Općine Preko raspisuje

JAVNI NATJEČAJ

za financiranje programa, projekata i manifestacija od interesa za opće dobro
koje provode udruge na području Općine Preko

I.

Općina Preko poziva udruge sa sjedištem na području općine Preko i/ili koje provode
program ili projekt na području općine Preko, usmjerene na prioritetna područja iz ovog
Javnog natječaja, a kojima temeljna svrha nije stjecanje dobiti i čije aktivnosti Upravni odjel za opće, pravne i ekonomske poslove Općine Preko ne ocijeni kao gospodarsku djelatnost, da se prijave za financijsku podršku programima, projektima i manifestacijama od interesa za opće dobro.

II.

Udruge sukladno ovom natječajem mogu prijaviti programe, projekte i manifestacije za slijedeća prioritetna područja:

1. SPORT
  2. KULTURA
  3. ZDRAVSTVO I SOCIJALNA SKRB

III.

Udruge mogu prijaviti programe, projekte i manifestacije koji pridonose razvoju ovisno o
prioritetnom području, kako slijedi:

1. Prioritetno područje: SPORT

Projekti i aktivnosti udruga koji se odnose na:

• poticanje i promicanje sporta kod djece i mladeži, osiguravanje uvjeta za provođenje treninga, organiziranje i provođenje natjecanja, te sportsko- rekreacijskim aktivnostima građana;
  • podrška institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga.
  1. Prioritetno područje: KULTURA

Programi, projekti i manifestacije udruga koji se odnose na:

• promicanje nematerijalne kulturne baštine; organizaciju kulturnih, društvenih i tradicionalnih manifestacija, informativnu i izdavačku djelatnost
  • podršku institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga.
  1. Prioritetno područje: ZDRAVSTVO I SOCIJALNA SKRB

Projekti i aktivnosti udruga koji se odnose na:

• prioritetna područja:
  1. djeca i mladi,
  2. starije osobe i palijativna skrb,
  3. osobe s invaliditetom i djeca s teškoćama u razvoju
  4. d) branitelji iz Domovinskog rata i članovi njihovih obitelji, te civilni stradalnici

iz Domovinskog rata

• podrška institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga

IV.

Ukupno planirana vrijednost javnog natječaja je 402.000,00 kuna.

Planirana vrijednost javnog natječaja po područjima te najniži i najviši iznos sredstava po područjima i očekivani broj ugovora po područjima određuju se kako slijedi:

Projekti, programi,

uvjeta za provođenje
treninga, organiziranje
i provođenje
natjecanja, te sportsko- rekreacijskim aktivnostima građana

205.000,00

3.000,00

120.000,00

1.2. Podrška

2. KULTURA
2.1. Promicanje
nematerijalne
kulturne baštine; organizacijom kulturnih, društvenih i tradicionalnih manifestacija, informativna i izdavačka djelatnost

155.000,00

2.000,00

25.000,00

2.2. Podrška

3. ZDRAVSTVO I SOCIJALNA SKRB
3.1. Projekti i aktivnosti
sukladno prioritetima

42.000,00

2.000,00

15.000,00

3.2. Podrška

V.

Svaka udruga može prijaviti i ugovoriti jedan projekt ili program u okviru pojedinog prioritetnog područja ovog javnog natječaja, na razdoblje provedbe do 31. prosinca 2018. godine.

VI.

Prijave se dostavljaju isključivo na propisanim obrascima u papirnatom obliku koji se mogu preuzeti na mrežnim stranicama Općine Preko (www.opcina.preko.hr). Uz navedene obrasce potrebno je priložiti i ostalu obveznu dokumentaciju navedenu u Uputama za prijavitelje koje čine sastavni dio ovog javnog natječaja.

VII.

U potpunosti ispunjena, potpisana i ovjerena Prijava u papirnatom obliku sa svim
obveznim prilozima predaje se u zatvorenoj omotnici u pisarnici Općine Preko ili
preporučenom pošiljkom na adresu:

Općina Preko,

Trg hrvatske nezavisnosti 2

23 273 Preko

„Javni natječaj za udruge – ne otvaraj”

do četvrtka, 08.03.2018. u 15:00 sati, neovisno o načinu dostave.

VIII.

Administrativnu provjeru pristiglih prijava će provesti Povjerenstvo za administrativnu provjeru prijava, dok će ocjenu i procjenu prijave, u skladu s kriterijima definiranim Uputama za prijavitelje, izvršiti Povjerenstvo za ocjenjivanje zaprimljenih prijava koje utvrđuje Općinski načelnik Općine Preko.

IX.

Prijave koje nisu dostavljene u roku određenom ovim Javnim pozivom i koje nisu sačinjene sukladno ovom javnom natječaju i Uputama za prijavitelje neće se razmatrati.

X.

S korisnicima kojima će biti odobrena financijska sredstva za projekte i programe u Proračunu Općine Preko za 2018. godinu, Općina Preko će sklopiti Ugovor o financijskoj potpori
projektu/programu.

XI.

Prijavitelji koji su nezadovoljni odlukom o dodjeli financijskih sredstava imaju pravo podnijeti prigovor na Odluku u roku od osam (8) dana od dana donošenja Odluke. Prigovor ne odgađa izvršenje odluke i daljnju provedbu postupka po javnom natječaju.

XII.

Sva pitanja vezana uz ovaj javni natječaj mogu se postaviti elektroničkim putem, slanjem upita na adresu elektronske pošte: opcina-preko@zd.t-com.hr najkasnije 8 dana prije isteka roka za podnošenje prijave.

KLASA: 402-08/18-01/02
URBROJ: 2198/13-02/1-18-1
Preko,06. veljače 2018. godine

Općinski načelnik